Gelişmiş Arama

Gelişmiş Arama

ab-ve-abd-arasindaki-celik

AB ve ABD’nin Çelik Vergisi Uzlaşmasının Türk Çelik Sektörüne Etkileri

Geçtiğimiz günlerde AB ve ABD Roma’da G20 Liderler Zirvesi’nde ortak basın toplantısı düzenledi. AB ve ABD’nin alüminyum ve çelik gümrük vergileri konusunda uzlaştıklarını, tarafların yeni bir Atlantik ötesi iş birliği dönemi başlattıklarını ifade etti.

Sektörel Haber

Ocak-Mayıs döneminde 2018 yılının aynı dönemine kıyasla ihracat, miktar itibariyle %20,4 artışla 9.8 milyon ton, değer itibariyle %6,5 artışla 7.2 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.

Covid 19'un çelik sektörüne etkileri

COVID-19 salgınının etkileri 2020 yılında görünür hale gelmiştir. Nisan 2020 itibariyle dünya çapında yayılmış olan hastalık, üretim sektöründe; üretimin yavaşlaması veya durması, üretim kalitesinin düşmesi, tedarik zincirlerinin bozulması ve üretilen mala talebin azalması gibi sorunlara yol açmıştır.

Plastik enjeksiyon kalıp çeliği nasıl seçilir ?

Komple bir enjeksiyon kalıbı seti çeşitli parçalara sahiptir, kalıbın her parçası farklı bir rol oynar ve kullanılacak çelik de farklıdır. Uygun kalıp çeliğini seçmek, yüksek kaliteli kalıp, verimlilik ve en düşük maliyet sağlayabilir.

Salda Metal Güneydoğu Asya'daki Fiyat Endeksine Dikkat Çekti

Salda Metal İhracat ve İthalat müdürü Sn. Fatih Çalışkan, "Güneydoğu Asya'daki Malezya menşeli kütük ve çap fiyatları ciddi düşüş sağlayarak en rekabetçi seviyeye ulaştığını," dile getirerek Malezya menşeili çeliklerin piyasada daha çok görüleceğini belirtti.

Salda Metal İhracat Rotasını Açıkladı

Salda Metal İthalat ve İhracat Müdürü Sn. Fatih Çalışkan; Orta Avrupa, Güney Asya ve Pasifik ülkeleri, yeni dönemde ihracata en uygun bölgeler olarak öne çıkacağını, Avrupa Birliği ülkeleri ve Afrika'nın da önemini koruduğunu vurguladı. Bugün için fazla cazip gözükmese de Brezilya, İspanya ve Japonya'nın da birkaç yıl içinde ihracatçılar için önemlli pazarlar haline gelebileceğine dikkat çekti.

Salda Metal Türkiye Serüvenine Hızlı Başladı

Salda Metal; "Bu sadece yurt içinde bir başlangıç ya da bir lokasyon değişikliği değil, aynı zamanda Türkiye'de metal sektörünün gelişimi ile başı çeken bir vizyonu ortaya koyması açısından da önemli bir başlangıcı temsil ediyor," sözleriyle sektöre olan güvencini ve iddiasını dile getirdi.